KREDYTY FIRMOWE

KREDYTY DLA FIRM

1. KREDYT INWESTYCYJNY – cel jest tutaj określony np., budowa lokalu pod działalność, zakup maszyn i urządzeń. Jak wskazuje sama nazwa kredyt taki jest przeznaczony na rozwój firmy
2. KREDYT OBROTOWY – często firma ma duże obroty, ale płatności od kontrahentów nie spływają regularnie. Mogą to być środki na dowolny cel. Płacimy od nich odsetki tylko w sytuacji kiedy z nich korzystamy. Nazwa kredyt obrotowy pochodzi od tego, że wysokość kwoty udzielonego limitu jest zależna od miesięcznych lub rocznych obrotów firmy.
c) LEASING – to najpopularniejsza forma finansowania samochodów, maszyn i urządzeń. Właścicielem środka trwałego jest firma leasingowa, która użycza nam sprzętu za odpowiednią miesięczną płatność
d) KREDYT NA START– nowo założona firma ma największe problemy z pozyskaniem finansowania. Na początku przecież nie ma dochodu, obrotów, właściwie jest tylko pomysł. Często jest to jedyna opcja zrealizowania marzeń o własnej działalności.

Są różne formy prowadzenia biznesu takie jak:

a) osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą.
b) spółka cywilna
c) spółka jawna
d) Spółka komandytowa
e) Spółka z o.o.
f) Spółka Akcyjna

Są różne formy rozliczania się z fiskusem:

1. Książka przychodów i rozchodów
2. Ryczałt Ewidencjonowany
3. Karta podatkowa
4. Pełna Księgowość

          

            Jak widać kredyty dla firm są dużo bardziej skomplikowane od kredytów dla osób fizycznych. Przy kredytach firmowych nie istnieją tak sztywne reguły oceny zdolności kredytowej jak przy kredytach hipotecznych czy gotówkowych.                         Zadzwoń do mnie abym mogła wstępnie przeanalizować Twoją sytuację.

Dzięki mojemu doświadczeniu zaoszczędzisz dużo czasu na poszukiwanie idealnego rozwiązania.   

tel. 606188203
Ekspert Szczecinek
Przewiń do góry